
Старовинний рецепт лікеру “100 листочків вишні”
Нам потрібно 100 листочків вишні і ми зробимо старовинний лікер, склад якого відразу ніхто не зможе вгадати!
У кожній сім’ї був (так, мабуть, і зараз є) свій рецепт. Робили не для того, щоб «впитися до смерті», а просто для апетиту, пригостити дорогих гостей.У нашій сім’ї також є старовинний рецепт. За цим прописом, що передається у спадок, від матері до дочки, робили чудовий лікер.Бабуся обов’язково ставила його на стіл у пузатому кришталевому графині. А до нього – маленькі чарочки. Цей напій – для повільної розмови.Дітьми ми постійно намагалися засунути палець у чарку з лікером (поки дорослі не бачать) і облизати – смачно.
Найцікавіше, що гості, які вперше опинилися в нас і вперше скуштували лікера, не могли вгадати, з чого він зроблений. Це стало схоже на атракціон: сидить гість, з виглядом дегустатора мокає його язиком, піднімає брови, закочує очі і видає свій вердикт … А йому все у відповідь – не вгадав!
Лікер справді з обманом: на перший погляд, відповідь лежить на поверхні – лікер вишневий. Але насправді вишні в ньому немає, тільки листя.Готовий лікер виходить не нудким, дуже приємним і ароматним. І зовсім не пахне алкоголем. Я навіть використовую його для ароматизації випічки.Листя підв’ялюю та підсушую. Листям потрібно дати трохи підсохнути, зовсім трохи. Так вони дадуть густіший аромат.
І ще. Лікер спочатку робиться (як і всі «народні настойки) на домашній сировині – самогоні. Якщо ви берете горілку, кількість води в рецепті потрібно буде зменшити на 1/3.
Інгредієнти:
- 1 кг чорноплідної горобини;
- 0,5 л самогону близько 60 градусів (або 0,5 л горілки);
- 100 злегка підсушеного листя вишні (не черешні!);
- 400 г цукру;
- 1 ч. л. лимонної кислоти;
- 800 г води.
Приготування:
Підморожений чорноплід краще віддає сік. Зібрану чорноплідну горобину підморозити. Це моє додавання в бабусин рецепт. Я помітила, що підморожена горобина стає солодшою і краще віддає сік. Але цей етап можна пропустити.
Горобину залити водою (за нормою), довести до кипіння та кип’ятити 15 хвилин. Як прокипить 10 хвилин, додати листя вишні і кип’ятити ще 5 хвилин.
За 5 хвилин до кінця додаємо листя. Накрити кришкою і залишити настоюватися на добу за кімнатної температури.Горобину злити через друшляк і віджати. Листя та горобину викинути. Отриману рідину процідити.
До отриманої рідини додаємо цукор і нагріваємо, доки цукор не розпуститься. Наприкінці всипаємо лимонну кислоту. Даємо трохи охолонути.У гарячий сироп тонким струмком вливаємо самогон. Так-так, самогону вливаємо в гарячий сироп, і ніяк інакше! Тільки в цьому випадку виходить гармонійний смак та аромат. Я пробувала робити навпаки – але не то виходить. Тож не порушуємо технологію.
Готовий напій розливаємо по пляшках і залишаємо настоятися хоча б місяць в темному місці. За цей час компоненти потоваришують між собою, смак округлиться, і – можна радувати друзів!
Друзі, якщо вам сподобався рецепт, пишіть в коментарях, буду вдячна всім за рекомендації чи доповнення, а також за Ваші цінні поради та рецепти! Діліться своїми домашніми напоями “до апетиту”.
Надмірне споживання алкоголю, шкідливо для Вашого організму, тому не перевищуйте норми!







